פירוק רכב יתרונות – כל מה שכדאי לדעת

מכירת רכב לפירוק ניר ועומר

אילו יתרונות יש במכירת רכב לפירוק ובאילו מצבים כדאי לעשות זאת

למה מתכוונים כאשר מדברים על מכירת רכב לפירוק? למעשה, מדובר באפשרות למכור רכב שאינו תקין לחברה או סוחר פרטי, ובתמורה לקבל תשלום כספי. החברה שתקנה את הרכב, תפרק אותו ותמכור את חלקיו לטובת מיחזור של מתכות וברזל, וכך הם ירוויחו גם כן מהפעולה.

אודות פירוק רכב יתרונות וחסרונות

כשמדובר בפירוק רכב יתרונות המכירה הם עבור שני הצדדים. בעל הרכב זוכה לקבל תמורה כספית עבור רכב שהוא לא יכול למכור או שסכום המכירה אינו מצדיק את הטרחה, והחברה הקונה מרוויחה חלפים שניתן למכור למחזור, כמו חלקי מתכת וברזל. כמו כן, כאשר מדובר ברכב ישן שבכל נסיעה מזהם את האוויר, הרי שהשבתת הרכב ומכירתו למגרש רכבים לפירוק מועילה גם לאיכות הסביבה, או לכל הפחות מונעת את המשך גרימת פליטת גזים רעילים לאוויר מרכב זה. רכבים כאלו בדרך כלל גם אינם בטיחותיים, ולכן כל נסיעה שלהם מהווה סכנה לרכבים האחרים ולהולכי הרגל, בנוסף לבעלי הרכב עצמם. מכירת רכב לפירוק ניר ועומר

ניתן לסכם ולומר שיש בפירוק רכב יתרונות לשלושה צדדים: בעל הרכב, החברה הקונה והסביבה, אך כמו בכל דבר גם כאן יש חסרונות.

מהם החסרונות? החיסרון המרכזי הוא שלרוב לא ניתן לקבל תשלום גבוה במכירת רכב לפירוק, אך זה בכל זאת עדיף על מצב בו הרכב סתם עומד בחניה. חיסרון נוסף הוא שלא תמיד קל לזהות חברה אמינה שתקנה מכם את הרכב למטרות פירוק, ולכן מומלץ לברר מראש לגבי רמת המקצועיות של החברה ולנסות לקבל הצעות מחיר ממספר חברות, כדי להשוות. אם חיפשתם מקום שכזה למכירת רכב לפירוק – נמליץ ליצור קשר עם ניר ועומר פירוק מכוניות. הם יכולים לסייע לכם בצורה מקצועית ומהירה להיפטר מהרכב הישן שלכם.

מכיוון שלא מדובר בסכומים גבוהים, כדאי לדעת באילו מצבים משתלם למכור את הרכב לפירוק.

מצבים בהם כדאי למכור רכבים לפירוק

האפשרות למכור את הרכב לפירוק אינה מתאימה למי שיכול להכניס את רכבו למוסך ולקבל אותו במצב תקין לאחר מכן. מכירה לפירוק מיועדת למי שרכבו אינו מתאים יותר לנסיעה על הכביש, או כאשר מחיר התיקון גבוה ביחס לשווי הרכב ולכן אינו משתלם.

מקרים כאלו יכולים להתרחש כאשר מדובר ברכב ישן, שנמצא כבר שנים רבות על הכביש והוא בעל בלאי גדול, וגם במקרים של תאונות דרכים הגורמות נזקים חמורים לרכב עד לדרגת טוטאל לוס. מי שקובע אם רכב שעבר תאונה יוגדר כטוטאל לוס, הוא שמאי מקצועי והוא גם יכול להורות על הורדת הרכב מהכביש.

מצב נוסף בו יכולה להינתן הוראה להוריד את הרכב מהכביש, הוא כאשר המשטרה עוצרת אתכם בעת נסיעה לבדיקה אקראית, ומגלה כי יש ליקויים בטיחותיים חמורים ברכב.

בכל אחד מהמצבים הללו, אפשר להתמודד בשלוש דרכים. הדרך הראשונה היא לנסות למכור את הרכב, אך סביר להניח שלא תצליחו וזה יגרום לכם לבזבוז זמן רב. הדרך השנייה היא לצפות כיצד הרכב מעלה אבק בחנייה.

הדרך השלישית היא למכור את הרכב לפירוק וכך גם לתרום לאיכות הסביבה וגם לזכות בתמורה כספית.