חשיבות הצורך בוטרינר 24 שעות

חשיבות הצורך בוטרינר 24 שעות

כל מי שמגדל חיית מחמד מבין את החשיבות העצומה של הטיפול הנכון בה. וטרינר 24 שעות  הוא הפתרון המושלם עבור כל מי שמחזיק בכלב או בחתול וגר באזור, היות ולא פעם מקרי החירום הנוראיים ביותר מתרחשים דווקא כשהמרפאות הווטרינריות סגורות. טיול עם הכלב בשעות הערב המאוחרות עלול להסתיים במצב שבו הכלב נפגע מרכב חולף או אכל רעל עכברים לדוגמה, במצבים כאלו אסור לחכות לבוקר ויש צורך לפנות מיד לווטרינר לקבלת טיפול ראשוני. פעמים רבות הכלב יראה בסדר, אך חשוב בכל מקרה לגשת לבדיקה מקיפה כדי לוודא כי לא נגרמו פגיעות פנימיות שלא נראות לעין. חשוב לבחור מראש את הווטרינר שלכם, על מנת שבמקרה חירום תדעו מראש לאן לגשת ולמי לפנות.

כלב
כלב

וטרינר 24 שעות  – כל מה שחשוב לכם לדעת

על חתולים ועלינו

הכלב שלכם זקוק לטיפול מסור ואוהב, הכולל תזונה מתאימה, פעילות גופנית מותאמת וכמובן פינוקים וליטופים במידה המתאימה. אך אחת לתקופה חשוב לגשת עם בעל החיים לווטרינר על מנת לבצע בדיקה תקופתית, לקבל חיסונים לכלבים אחת לשנה ולוודא שהכול בסדר. כמו כן, אחת לחודש בערך יש לטפל בחתול או בכלב נגד פרעושים, המביאים לא פעם מחלות או מדביקים את החיה בתולעי מעיים. ניתן לקבל את הטיפול בפרעושים במרפאה עצמה, או לרכוש אמפולות הביתה לשימוש עצמי. אחת לשלושה חודשים בערך חשוב לתת לבעל החיים כדור נגד תולעים, על מנת למנוע מצב של התרבות תולעי מעיים שעלולים לגרום לשלשולים, כאבי בטן וגרד טורדני בפי הטבעת. כל הטיפולים האלו הינם טיפולים שגרתיים שניתן לבצע בשעות העבודה הרגילות של המרפאה, בתיאום מראש וקביעת תור מסודר. אך כאשר מדובר במקרה חירום, חשוב שתהיה לכם גישה לווטרינר שעובד 24/7 ופנוי לענות לכל קריאה שלכם. אם לדוגמא הכלב היה מעורב בקרב עם כלב אחר, וכתוצאה מכך הוא קיבל נשיכה, חשוב לגשת בהקדם האפשרי למרפאה על מנת לטפל בפצעים ולוודא כי לא נגרם נזק לאיברים הפנימיים. הדבר משמעותי בעיקר כאשר מדובר על כלב קטן שננשך על ידי כלב גדול וחזק יותר. לכן גם אם הכלב שלכם אינו צולע והפצע לא נראה חמור, מומלץ לגשת לבדוק את העניין כדי שתוכלו לישון בלילה בשקט. וכבר קרו מקרים שבהם נדרס כלב והפוגע ברח במקרה כזה צריך שיהיה ווטרינר ייתן מענה במהירות רבה.

כלב
כלב

לסיכום, מרבים בעלי הכלבים לטייל עם הכלב שלהם גם בשעות הלילה המאוחרות. טיולים אלו עלולים להסתיים בנסיבות פחות נעימות, במידה והכלב ננשך על ידי כלב אחר בגינת כלבים או נדרס על ידי רכב חולף בכביש. במקרים כאלו חשוב לגשת אל וטרינר 24 שעות  לקבלת טיפול ראשוני ובדיקת חומרת הנזק. לפעמים הווטרינר יפנה אתכם לבית חולים לקבלת טיפול יסודי יותר, ולפעמים ייתן אנטיביוטיקה ויבקש לחזור לביקורת בעוד מספר ימים.

לקבלת שירות ווטרינרי ממומחה ניתן למצוא באתר: וטרינרתלאביב.com